Володимир Лис (4)
Захід став майданчиком для обміну досвідом, досягненнями та викликами під час надання соціальної допомоги сім'ям із дітьми у період війни.
Конференція об’єднала представників громадського сектору, державних службовців, соціальних працівників та психологів з України, Ізраїлю та Боснії і Герцеговини і тривала два дні – 2 і 3 грудня.
Організатором заходу стали МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна. Організація вже 19 років працює в Україні задля попередження сирітства в Україні та розвитку сімейних форм виховання.
На панельних дискусіях учасники поділилися власним досвідом та визначили проблемні питання, які є в галузі захисту прав дітей та надання соціальних послуг.
«Дуже важким викликом для нас всіх є підтримка дітей та родин на деокупованих територіях. Війна дуже швидко змінює людей та обставини їхнього життя. Люди потребують зрозумілої, фахової та доступної допомоги на місцях. Не дивлячись на всі обставини та складнощі в кожної української дитини має бути любляча родина. Це має бути нашим пріоритетом», - зазначила Уляна Токарєва, заступниця Міністра соціальної політики України.
Участь у панельних дискусіях взяли, зокрема, начальник Служби у справах дітей Львівської ОВА Володимир Лис та начальник Львівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ярослав Бордіян.
За словами Володимира Лиса, зараз на Львівщині проживають 2204 дитини-сироти та дітей, позбавленого батьківського піклування. Окрім того, у 16 локаціях у нашій області перебувають ще 317 таких діток з числа ВПО (з них 134 – діти-сироти) – з Донецької, Луганської, Харківської, Сумської, Запорізької та Київської областей.
«Учасники конференції мали можливість поділитися досвідом з актуальних питань захисту дітей у воєнний час. Зокрема, щодо повернення з-за кордону, яких з міркувань безпеки перевезли в інші країни. Перед владою постануть нові виклики, тому співпраця громадських організацій, благодійників та органів влади є дуже цінною і необхідною. Така співпраця є запорукою того, що ми гідно вийдемо з післявоєнної кризи», - наголосив Володимир Лис.
«Ми маємо сформувати стратегічний документ, який допоможе налагодити комунікацію між всіма стейкхолдерами. Потрібно формувати довіру та успішний досвід роботи громадського сектору та державних органів. Ми маємо більше контактувати та спілкуватися. Не бійтеся конкуренції, давайте об’єднуватися”, - закликав до співпраці Сергій Лукашов, Національний директор «СОС Дитячі Містечка України».
Українські фахівці, за участю колег з Ізраїлю, поділилися власним досвідом психологічної допомоги дітям, так як вона є важливим та необхідним елементом під час відновлення дитини.
«Ми не бачимо травму, ми бачимо «погану» поведінку. Це щось не звичайне, не нормальне, з точки зору конкретної дитини. За цією поведінкою приховується травма і з цим треба працювати комплексно», - поділилися досвідом Гіла Петрова, психотерапевтка та консультантка OSCE з Ізраїлю, тренерка «The Golda Meir Mashav-Carmel International Training Center».
Однією з головних проблем у підтримці дітей під час війни учасники заходу виділили саме виявлення дітей-сиріт.
«Перший фронт виявлення сирітства - це деокупація. Війна на певний час приховала це питання, але воно нікуди не зникло», - в своєму виступі зазначив Володимир Вовк, заступник директора департаменту з питань захисту прав дітей та забезпечення стандартів рівності Національної сервісної служби України.
Захід став майданчиком для діалогу між громадськістю та представниками органів державної влади і експертного середовища. Отриманий досвід стане фундаментом для напрацювання стратегічних рішень учасниками в питанні захисту прав дітей.
У дискусійних панелях пресконференції також взяли участь представники ГС «Українська мережа за права дитини», ГО «Ресурсний центр громадських ініціатив», ВБО «Конвіктус України», «Lumos Funfation», БО «Українська освітня платформа», ГО «Українське жіноцтво», Українського католицького університету, ГО «Десяте квітня», МБВ «Українська фундація громадського здоров’я», Чернігівської ОВА, центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності», ГО «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер», БФ «Слов’янське серце», ГО «Відповідальні громадяни», БО «Благодійний фонд «Фундація майбутнього», БФ «Вітрила Дитинства», БФ «Помагаєм», з міжнародних організацій – представники Ініціативи із захисту прав дитини та розвитку соціальних послуг проєкту Уряду Канади SURGe, Дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ».
Учасники конференції щодо захисту прав дітей
E4D08E41 1F6F 429F BE53 9B2A0E20965F
DSCF6546
DSCF6219
DSCF6101
DSCF8702
Підпишіться, щоб отримувати листи.