В Україні уже погодили понад 100 грантів в межах програми розвитку садівництва та ягідництва

Садівництво на Львівщині
За 9 місяців від старту грантових програм із розвитку садівництва, ягідництва, виноградарства і тепличних господарств уже погодили 104 гранти на суму в майже 506 млн грн.
З умовами участі у програмі, ключовими критеріями, процедурою проходження грантової заявки для розвитку:
- садівництва, ягідництва, виноградарства можна ознайомитися тут: https://bit.ly/3zOBU2x.
- тепличного господарства – тут: https://bit.ly/41heTAX.
Процедура проходження грантової заявки
Заявник формує і подає заявку через Дію. Це може бути виключно фізична або юридична особа-підприємець із кінцевими бенефіціарними власниками – громадянами України. Комунальні підприємства чи територіальні громади виступати заявниками не можуть.
До заявки потрібно додати відскановану копію проекту висадки насаджень із усіма необхідними документами (ті, що підтверджують право користування чи власності земельної ділянки; наявність водозабору; проекту зрошення тощо). Усі документи підвантажуються єдиним ПДФ-файлом.
Заявка з Дії потрапляє в уповноважений банк, який має перевірити документи протягом п’яти робочих днів на предмет: бенефіціарних власників; провадження діяльності заявника виключно на підконтрольній Україні території тощо. Окрім того, він встановлює, чи не здійснює заявник виробництво та реалізацію зброї, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та обмін валют, оскільки це заборонено умовами участі в програмі.
Після своєї перевірки банк відправляє дані до Мінагрополітики, яке має 10 робочих днів на розгляд як заявки, так і всього пакету документів: проекту висадки насаджень із необхідними додатками. Відтак Міністерство випускає наказ і рішення про надання чи ненадання гранту або надсилає заявнику листа зі своїми поясненнями.
У разі отримання позитивного рішення про виділення гранту заявник має п’ять днів, щоб укласти з банком договір оферти та відкрити рахунок. А далі протягом 30 днів зарахувати на рахунок свою частку фінансування. Згідно з останніми змінами, суб’єкт господарювання зможе одразу ж вільно користуватися цими коштами, оплачуючи всі рахунки, пов’язані з закладкою саду.
Якщо заявник отримав відмову у виділенні гранту, він має змогу усунути всі недоліки та подати заявку повторно через Дію.